за нас

Хангцо Фујан Донгшан Пластички машинери Ко. Линд. специјализирана во производството на ЕПС, ЕПП-м пластична машина за пена речиси 20 години со интегрирање на независна R&Д, произведување, продажба и услуга. Претпријатието е лоцирано во Хангzhou, брзата област во Кина, и блиску до важни пристаништа како Шангај и Нингбо, Која географска позиција е супериорна, транспортот и бродот се погодни за извезување. Од 2007 година, машинеријата Донгшан ЕПС ја усвои ЦЕ- сертификацијата на Велика Британија и сертификатот на системот за менаџмент за квалитетот на ISO9001-2008. Претпријатието беше признаен како висока технологија и „Нивото А на чесност и доверливост“ почит. Зборот на „Донгшан“ стана познат бренд и демонстрација. Особено, Производот „Големиот автомобил за губење-Фоам Нови производи и нови технологии на економската комисија Ханџо во 2010-та година. Сега 48 моделни патенти и 6 патенти за пронаоѓање се дозволени од страна на Државната канцеларија за патенти. Проектот за демонстрација на индустриализацијата на Националниот факел и првиот груп проекти беа добиени во провинцијата Жеџианг. "Донгшан" ЕПС машинеријата има голема јавна пофалба во пластичната машинска индустрија. Компанијата Донгшан се фокусира на квалитетот и техничката иновација на производот, со професионални работнички тим и софтвер, развиени постојано различни нови производи, како што е серијата на Auto Block Moulding Machine, Auto Pre-Expander Machine Series, Auto Shape Moulding Machine series, Cutting Machine, Машина и други помошни еукипменти. Особено тешкиот пластички механички блок има две способности за производство на 50KG и 4K Светла чинија на кубни метри, со висока ефикасност и ниска цена заштеда на енергија. Компанијата Донгшан инсистира на „Бранд врз основа на квалитетот, светла иднина врз основа на службата“, со професионален став, Одлична квалитет и техничка служба. Во моментов, претпријатието формира многу филмови и агенции во Кина и изгради светска маркетинг мрежа. Донгшан EPS машинерите се извезуваат во Русија, Индија, Виетнам, Бразил итн. повеќе од педесет земји во светот. Срдечно добредојде муштериите и пријателите да ја посетите нашата фабрика.

Гледај Повеќе

Вести

Иднината на производството: Машини за обликување на обликот


Земете брз и ефикасен автомобилски машини за вашите потреби за пакување

Содржина: 1. Воведување 2. Разбирање на машини за малекување на автомобилот. Вистинската машина за ваша обликување на автомобилот за вашиот пакување потреби Деловен свет, Наполнувањето на потребата на пакувањето ефикасно и ефикасно е важно е за успех. Десната пакета


Воведување на серијата на автомобилското обликување на брз типот тип во машинеријата на пакување

Индустријата за пакување постојано еволуира за да ги исполни барањата на модерното производство и процесот. Една основна компонента на оваа индустрија е серијата машина за обликување на автомобили, особено брзите машини. Во оваа статија, Ние ќе ги истражуваме клучните карактеристики и предностите на серијата машина за формирање на формирање во контекст на машинерот за пакување. y indust.


Eps пакетна машина за преширување - инновација на индустријата за производство на извори

ЕПС преширувачката машина е суштинска компонента во индустријата за производство на пена, бидејќи тоа овозможува производство на високо квалитетно проширени полистиренски производи. Оваа машина е иновативно решение која го револуционира процесот на производство на пена, прави поефикасен и ефикасен.


Зачувувај голем на високи квалитетна машина за малектирање на блокот со двона врата

Машините за обликување на блокот се клучна дел од опрема за градење, изградба на патот и проекти за пејзажување, овозможувајќи брзо и ефикасно производство на бетонски блокови. За компаниите кои сакаат да ја зголемат својата продуктивност и профитабилност, опцијата двојна врата на блокот за обликување на попуст нуди одлична можност да ја зголемат нивната опрема додека заштедат пари.


Гледај Повеќе